Nieuws

Nominaties Film- en TV Awards bekend

Bekijk hier welke shorts en tv-series de juries hebben genomineerd voor de Cinekid Leeuw.

Beste Kinderfilm 
(Juryprijs, 7.500 euro)
BINTI | Frederike Migom | Bulletproof Cupid, Family Affair Films | België, Nederland
De beroemde bereninvasie van Sicilië
| Lorenzo Mattotti | Prima Linea Productions | Frankrijk, Italië 
Psychobitch
| Martin Lund | Ape&Bjorn | Noorwegen 

Beste Kinderfilm
(Publieksprijs)
BINTI | Frederike Migom | Bulletproof Cupid, Family Affair Films | België, Nederland
Hacker | Poul Berg | Toolbox Film | Denemarken
Sune vs Sune | Jon Holmberg | Unlimited Stories | Denemarken

Beste Nederlandse Familiefilm 
(Juryprijs, 7.500 euro)
Bears Love Me! | Eva M.C. Zanen | Topkapi Films
Kapsalon Romy | Mischa Kamp | BosBros
Mijn bijzonder rare week met Tess
| Steven Wouterlood | BIND

Beste Nederlandse Familiefilm 
(Publieksprijs) 
100% Coco New York | Ruud Schuurman | Tom de Mol Productions
De club van lelijke kinderen | Jonathan Elbers | Umami Media
Mijn bijzonder rare week met Tess | Steven Wouterlood | BIND

Beste Internationale Animatie     
(Juryprijs, 2.500 euro)
Cloudy | Filip Diviak, Zuzana Čupová | Tomas Bata, University in Zlín| Tsjechië
Heatwave | Fokion Xenos | National Film and Television School | Verenigd Koninkrijk, Griekenland
The Kite | Martin Smatana | FAMU | Tsjechië, Slowakije, Polen 

Beste International Live-Action
(Juryprijs, 2.500 euro)
Provence | Kato De Boeck | RITCS School of Arts | België
The Size of Things | Carlos Felipe Montoya, Mestiza Films | Colombia
The Stick | Teppo Airaksinen | TACK Films Oy | Finland

Beste Nederlandse Korte Animatie       
(Juryprijs, 2.500 euro)
At First Sight | Sjaak Rood | Heer & Meester Film
Blind Date | Camiel Schouwenaar | Happy Ship
Gaijin sashimi | Erik Vos | HKU

Beste Nederlandse Korte Live-Action   
(Juryprijs, 2.500 euro)
En Route | Marit Weerheijm | Room for Film
Jetski | Sharif Abdel Mawla
STER | Catherina Iosifidis | AKV St. Joost 

Beste Nederlandse Korte Documentaire            
(Juryprijs, 2,500 euro)
#pestverhaal | Eef Hilgers | Tangerine Tree
180CC | René van Zundert | Evangelische Omroep, Tangerine Tree
De man die achter de horizon keek… | Martijn Blekendaal | Cerutti Film

Beste Jeugdfilm
De beroemde bereninvasie van Sicilië
| Lorenzo Mattotti | Prima Linea Productions | Frankrijk, Italië 
Psychobitch
| Martin Lund | Ape&Bjorn | Noorwegen
Hacker
| Poul Berg | Toolbox Film | Denemarken

Beste Nederlandse Fictieserie                
(Juryprijs)
Ninja Nanny | Alieke van Saarloos, Sia Hermanides | The Storytellers Film & TV,  AVROTROS
Vos en Haas | Mascha Halberstad, Tom van Gestel | Submarine, Walking the Dog, Doghouse Films, KRO-NCRV
Zeven kleine criminelen | Rob Lücker | Pupkin Film, VPRO

Beste Nederlandse Non-Fictieserie
(Juryprijs)
Hoofdzaken | Menno Otten | Keplerfilm | VPRO
Nog Een Week | Kim Faber, Jotte den Dulk, Anna Peeters, Winand Derks van de Ven, Marinka de Jongh, Stephane Kaas, Nelleke Koop Moondocs | VPRO
Welkom in de 80-jarige oorlog | Niek Barendsen | NTR                                                           

Nationale Publieksprijs - Onderbouw   Publieksprijs
Dit ben ik – Noor | Hilt Lochten | KRO-NCRV
Knofje | Anneke de Graaf | BosBros, Submarine, Traumhaus Studios, Walking the Dog, KRO-NCRV
Vos en Haas | Mascha Halberstad, Tom van Gestel | Submarine, Walking the Dog, Doghouse Films | KRO-NCRV                                         

Nationale Publieksprijs - Bovenbouw 
(Publieksprijs)
Champ | Cassandra Offenberg | Hazazah Pictures, NTR
Hoofdzaken | Menno Otten | Keplerfilm | VPRO
De regels van Floor | Maurice Trouwborst | NL Film & TV | VPRO

Benieuwd wie er met de felbegeerde Cinekid Leeuw vandoor gaat? Vrijdagavond vindt de feestelijke prijsuitreiking plaats en maken we de winnaars bekend. 

;