Schoolvoorstellingen voor theaters

Als Cinekid theater kun je met het educatieve filmaanbod van Cinekid schoolvoorstellingen voor scholen in jullie stad of regio organiseren.

Schoolvoorstellingen voor theaters

Cinekid stelt voor elke bouw een passend filmprogramma samen (groep 1/2, groep 3/4, groep 5/6, groep 7/8/VO1) met keuze tussen een feature film en een korte filmcompilatie. Als theater kun je als onderdeel van het pakket één filmprogramma kiezen uit het scholenprogramma 2025. Bijboeken kan uiteraard ook, dat kost €62,50 per filmprogramma.

Het programma

Groep 1-2

Kom erbij!

Kom erbij!

ca 45 minuten · 4+ · groep 1-2

Zes speelse animatiefilms over samen zijn, keuzes maken en ontdekken hoe verschillen ons juist dichter bij elkaar brengen 

Kom er bij! Niet alleen in de zaal wordt het gezellig, maar ook op het doek. In deze zes mooie animatiefilms zien we verschillende verhalen over waarom samen zijn, juist als we allemaal een beetje anders zijn, zo fijn kan zijn. Zo moet een eekhoorntje kiezen tussen de muizen helpen en zijn eigen warme nest in Volle Bak. Wilt een kleine vleermuis spelen met haar eten in Nachtdieren. En willen de boskinderen in Mojappi een omelet te stelen, maar als ze het nou gewoon netjes zouden vragen..

Groep 3-4

Grote wereld, kleine mensen

Grote wereld, kleine mensen

ca 45 minuten · 6+ · groep 3-4

Vier animatiefilms over kleine personages die hun weg vinden in een grote, soms spannende wereld.

Als je klein bent is de rest van de wereld een stuk groter. Soms kan dat best spannend zijn. In deze drie korte animatiefilms zien we de grote wereld door de ogen van de kleintjes. Zo moet een kleine kikker het opnemen tegen een hongerige reiger in De schaduw van de Reiger. En in De Grote Droom durft een klein meisje niet het podium op, en verdwijnt ze in plaats daarvan naar een fantasie wereld.

Groep 5-6

Hoe werkt dat?

Hoe werkt dat?

47 minuten · 8+ · groep 5-6

We stellen de grote vragen!

Als je vader in de gevangenis zit, is hij dan een boef? Wat gebeurt er met ons als we dood gaan? Waarom kan ik er niet zo uit zien als mijn idool? En als het universum zo groot is, doe ik er dan wel toe? Deze vragen komen allemaal aan bod in dit filmprogramma met korte animatie- en documentaire films.

Groep 7-8

Een Nieuwe Kijk

Een Nieuwe Kijk

ca 59 minuten · 10+ · groep 7-8

Waar eindigt de werkelijkheid en begint de fantasie? 

Een magische plek in de rimboe, dansende voorouders en een wereld die alleen in jouw fantasie bestaat. Alle films in deze filmcompilatie brengen net een andere kijk op de wereld om ons heen. Mooie fantasierijke films die grote thema’s als kolonialisme, neurodiversiteit en identiteit bespreken.

Listen Up

Listen Up

82 minuten · 10+ · groep 7-8

Een zomer vol geheimen, identiteit en banden die we nooit kunnen breken.

Gebaseerd op de succesvolle roman Listen Up! van Gulraiz Sharif, heeft debuterend regisseur Kaveh Tehrani een politieke komedie met een groot hart gemaakt.

Listen Up! is een energieke, relevante en vermakelijke film over Mahmoud (15) en zijn reis om zijn kleine broertje Ali te helpen om als Alia te gaan leven. De film gaat over integratie, genderidentiteit, klasse en familie en speelt zich af tijdens een warme zomervakantie in Oslo. De film zit vol met Mahmouds eigenzinnige observaties van de Noorse middenklasse en de minderheden, die zo direct en spot-on zijn dat je niet anders kunt dan meelachen.

Praktische informatie

  • Bij elk programma ontwikkelt Cinekid gratis digitaal lesmateriaal, waarmee leerkrachten met de klas het filmbezoek kunnen voorbereiden en nabespreken. Zie hier een voorbeeld van eerder ontwikkeld lesmateriaal.

  • Bij de films levert Cinekid gesprekshandleidingen waarmee een moderator in gesprek kan gaan met de leerlingen. Zo wordt het filmbezoek méér dan alleen kijken.

  • Extra films kunnen worden bijgeboekt voor €62,50 per film. Met het educatief filmaanbod kun je een onbeperkt aantal schoolvoorstellingen organiseren in de periode 6 oktober t/m 28 november.

  • Werving en kaartverkoop loopt via de filmtheaters zelf. Er is geen afdracht van de recette aan Cinekid. De prijs per leerling bepalen de theaters zelf (doorgaans ligt de prijs per leerling tussen de € 3,50 en € 6,-).

  • Naast het scholenprogramma 2025 hebben we zoals altijd verschillende andere titels uit onze educatieve film catalogus beschikbaar, met eerder ontwikkeld lesmateriaal. Ook deze films kunnen tegen een verlaagd tarief van €62,50 per titel worden bijgeboekt.