Home

Film- en seriecompetities 2020

Dit zijn de selecties van de film- en seriecompetities van Cinekid 2020. Zit jouw favoriet erbij? We zijn heel benieuwd.

De winnaars worden online bekend gemaakt tijdens de tweede week van het Cinekid Festival, van 19 t/m 23 oktober. Het volledige Cinekid festivalprogramma staat inmiddels op onze website dus je kunt nu zien wanneer jouw favoriete serie of film draait. Een deel van de selectie zal ook vanaf 7 oktober te zien zijn op ons online platform Cinekid Play!

Selectie Beste Kinderfilm Competitie:

  • Sune's keuze | Jon Holmberg | Zweden
  • Eden | Ulla Heikkilä | Finland
  • The Crossing | Johanne Helgeland | Noorwegen
  • De fantastische rijdreis van Margot en Marguerite | Pierre Coré | Frankrijk
  • Madison: een supersnelle vriendschap | Kim Strobl | Duitsland, Oostenrijk
  • Zussen | Arild Østin Ommundsen, Silje Salomonsen | Noorwegen
  • Het kasteel | Lina Luzyté | Ierland, Litouwen
  • Zomerhelden | Martina Sakova | Slowakije, Duitsland, Tsjechië
  • Echte mannen | Benjamin Parent | Frankrijk, België
  • Calamity, | Rémi Chayé | Frankrijk, Denemarken
  • De glaskamer | Christian Lerch | Duitsland
  • Mijn broertje jaagt op dino's | Stefano Cipani | Spanje, Italië
  • Marona | Anca Damian | Frankrijk, Romenië, België
  • Het dagboek van Bert | Michael Lindgren | Zweden
  • Luchtpiraten | Lior Chefetz | Israel

Selectie Beste Nederlandse Familiefilm Competitie:

  • Engel | Dennis Bots | Incredible Film
  • Mees Kees in de wolken | Martijn Smits | PV Pictures BV
  • Jackie en Oopjen | Annemarie van de Mond | Column Film | Fiction Valley
  • Buladó | Eché Janga | Keplerfilm
  • De Grote Slijmfilm | Hans Somers | NewBeTV
  • Amira | Elza Jo Tratlehner | HALAL
  • Kruimeltje en de strijd om de goudmijn | Diede In 't Veld | Nuts & Bolts Film Company
  • De schooltuin | Mark Verkerk | EMS Films
  • De piraten van hiernaast | Pim van Hoeve | Johan Nijenhuis & Co
  • Misfit 2 | Erwin van den Eshof | NewBeTV
  • Poeslief | Mark Verkerk | EMS Films

Selectie Beste Nederlandse Korte Film Competitie - Animatie:

  • Spring | Andreas Goralczyk | Blender Animation Studio
  • Human Nature | Sverre Fredriksen | Family Affair Films
  • Cliffhanger | Diederick Geers, Jelle Janssen, Jasper Loos | Valk Producties
  • Tidy Town | Dana Alink | HKU
  • Tourist Trap | Vera van Wolferen | Family Affair Films
  • INKT | Joost van den Bosch, Erik Verkerk | Ka-Ching Cartoons
  • Jabberwocky | Sjaak Rood | TED Conferences

Selectie Beste Nederlandse Korte Film Competitie - Documentaire:

  • JovannaForFuture | Mirjam Marks | Tangerine Tree
  • Voorspel | Anne van Campenhout | mint film office
  • Deze film stinkt | Denise Janzée | The Film Kitchen
  • Timo moet wachten | Melliena Beckmann | EO/IKONdocs
  • Meisjesjongensmix | Lara Aerts | Prospektor
  • Tweestrijd | Janetta Ubbels | Hollandse Helden
  • Holy Moly | Eva Nijsten | Tangerine Tree

Selectie Beste Nederlandse Korte Film Competitie - Live-action:

  • Birdland | Ashgan El-Hamus | Doxy Films
  • De uitvinders en het grote mensen mysterie | Chantal De Jong | De Regisseur
  • Elf | Luca Meisters | Stichting MCEM
  • Zoentjesdief | Lidi Toepoel | Kek films
  • Onderhuids | Emma Branderhorst | Eva Schaaf & Patou ten Cate
  • STIK | Niek Roozen | LOER Filmproducties

Selectie Beste Nederlandse Serie - Fictie:

  • Oorlog-stories | David Cocheret | Evangelische Omroep, Stepping Stone
  • SpangaS | Anna van Keimpema, Bente de Vries, David Cocheret, Harm van der Sanden, Lodewijk van Lelyveld, Eva Nijs, Lucas Camps, Michiel de Jong, Raynor Arkenbout, Nick Jongerius | NL Film & TV
  • De regels van Floor | Maurice Trouwborst, Jamille van Wijngaarden | NL Film & TV
  • Mees Kees De Serie | Anna van Keimpema, Bob Wilbers, Martijn Smits, Diede in 't Veld | PV Pictures BV
  • Heirs of the Night | Diederik van Rooijen | Lemming Film, Lemming Film Germany, Maipo Film, Maze Pictures
  • Dropje | Meikeminne Clinckspoor, Maarten van Voornveld en Lilianne Sijbesma | NTR, Submarine Film
  • Remy en Juliyat | Tessa Schram | NL Film & TV

Selectie Beste Nederlandse Serie - Non-Fictie:

  • De proefkeuken | Pieter Hulst, Willem Revis, Tim van Gils, Tom Roes | BlazHoffski Productions BV/Dahl TV
  • Hoofdzaken | Menno Otten | Keplerfilm
  • Koken met konijnen | Charlotte Hoogakker | VPRO
  • Anne Frank videodagboek | Hanna van Niekerk, Frank de Horde, Tim Vloothuis | Every Media
  • De smerige quiz | Bas Van Oort | Evangelische Omroep
  • Hallo, ik heb kanker | Ellen Vos | Evangelische Omroep
  • De buitendienst | Inge Tol, Johan van Hespen, Stefan Coppers, Marije Meijer, Stefan Egberts, Eva Nijsten, Charlotte Hoogakker | NTR

Selectie Nationale Publiekprijs Competitie

  • Tourist Trap | Vera van Wolferen | Family Affair Films
  • INKT | Joost van den Bosch, Erik Verkerk | Ka-Ching Cartoons
  • Dropje | Meikeminne Clinckspoor, Maarten van Voornveld en Lilianne Sijbesma | NTR, Submarine Film
  • Remy en Juliyat | Tessa Schram | NL Film & TV
  • Ok en Knul | Stella Damavandi | Evangelische Omroep
  • Heilig Boontje | Eva Nijsten | Tangerine Tree
  • STIK | Niek Roozen | LOER Filmproducties
  • Stoer - Boulderen | Annelies de Wit | KRO-NCRV
  • De buitendienst | Inge Tol, Johan van Hespen, Stefan Coppers, Marije Meijer, Stefan Egberts, Eva Nijsten, Charlotte Hoogakker | NTR

Selectie Beste Internationale Korte Film Competitie - Animatie:

  • The Little Bird and the Bees | Lena von Döhren | Zwitserland
  • Under the Ice | Milan Baulard, Ismail Berrahma, Flore Dupont, Laurie Estampes, Quentin Nory, Hugo Potin | Frankrijk
  • Hedgehog Spikiney | Tihoni Brcic | Kroatië
  • Boriya | Sung Ah Min | Frankrijk
  • Warm Star | Anna Kuzina | Rusland
  • The Little Boat That Wanted to Fly | Ekaterina Filippova | Rusland
  • Apple Tree Man | Alla Vartanyan | Rusland
  • Northern Lights | Caroline Attia | Zwitserland, Frankrijk
  • Archie | Ainslie Henderson | Verenigd Koninkrijk
  • Cinema Rex | Eliran Peled, Mayan Engelman | Israel
  • The Eleventh Step | Maryam Kashkoolinia | Iran
  • Napo | Gustavo Ribeiro | Brazilië
  • The Fox & the Pigeon | Chelsea van Tol, Michelle Chua, Viktor Ivanovski, Morgan Thompson, Matt Walton, Tyler Pacana, Sharon Gabriella, Sang Lee, Steven Wang, Aileen Dewhurst, SiKyung Kevin Sung | Canada
  • Matilda and the Spare Head | Ignas Meilūnas | Litouwen
  • Leaf | Aliona Baranova | Tsjechië
  • Just for the Record | Vojin Vasovic | Canada, Siberië
  • Tadpole | Jean-Claude Rozec | Frankrijk
  • Tobi and the TURBOBUS | Marc Angele, Verena Fels | Duitsland
  • Shooom's Odyssey | Julien Bisaro | België, Frankrijk
  • Melting Heart Cake | Benoît Chieux | Frankrijk
  • Kippkopp in the Snow | Tama Mikori, Szilvia Fabók | Hongarije
  • Escape Velocity | Tamás Rebák | Hongarije
  • At the End of the World | Martin Kukal | Tsjechië
  • Duodrom | Basil Vogt | Zwitserland
  • Kapaemahu | Dean Hamer, Joe Wilson, Hinaleimoana Wong-Kalu Wong-Kalu | Verenigde Staten
  • Kitwana's Journey | Ng'endo Mukii | Kenia
  • Jabberwocky | Sjaak Rood | Nederland, Verenigde Staten

Selectie Beste Internationale Korte Film Competitie - Live-Action:

  • The Name of the Son | Martina Matzkin | Argentinië
  • The Kites | Seyed payam Hoseini | Iran
  • Beef | Ingride Santos | Spanje
  • I, Julia | Arvin Kananian | Zweden
  • July 96 | Michèle Jacob | België
  • The Music Video | Camille Poirier | Canada
  • Bits | Áron Horváth Botka | Slovenië
  • The Shoes of a Little Girl | Kedar Shrestha | Nepal
  • Monkey Girl | Isabelle Caps-Kuhn | Duitsland
  • Maradona's Legs | Firas Khoury | Palestina, Duitsland
  • Teen Horses | Valérie Leroy | Frankrijk
  • The Knot | Andrés Losada | Estland, Portugal, Verenigd Koninkrijk, Colombia
  • Watersprite | Jakub Kouril | Tsjechië
  • The Kicksled Choir | Torfinn Iversen | Noorwegen
  • Baxu and the Giants | Florian Schott | Namibië
  • Under the Skin | Emma Branderhorst | Nederland

 

;