Nieuws

Film- en televisiecompetities 2019

Dit zijn de selecties van de film- en televisiecompetities van Cinekid 2019. Zit jouw favoriet erbij?

De winnaars worden bekendgemaakt op de Cinekid Film en Televisie Awards op vrijdag 25 oktober op de Westergas in Amsterdam. Vanaf 3 oktober verschijnt ons hele festivalprogramma online en kan je zien wanneer je favoriete serie of film draait. 

Beste Kinderfilm Competitie:

  • A Colony | Geneviève Dulude-De Celles | Canada
  • BINTI | Frederike Migom | België, Nederland
  • Double Trouble and the Magical Mirror | Marcus H. Rosenmüller | Duitsland
  • Of Love and Lies | Julien Rappeneau | Frankrijk, België
  • Hacker | Arri Alexa, Poul Berg | Denemarken
  • Here my Village | Abas Aram | Iran
  • Jacob, Mimmi and the Talking Dogs | Edmunds Jansons | Letland, Polen
  • Kings of Mulberry Street | Judy Naidoo | Zuid-Afrika
  • My Life as Lotta | Neele Leana Vollmar | Duitsland
  • Psychobitch | Martin Lund | Noorwegen
  • Lane 4 | Emiliano Cunha | Brazilië
  • Running to the Sky | Mirlan Abdykalykov | Kirgizië
  • Sune vs Sune | Jon Holmberg | Zweden
  • The Bear's Famous Invasion of Sicily | Lorenzo Mattotti | Frankrijk, Italië
  • Too far away | Sarah Winkenstette | Duitsland

Selectie Beste Nederlandse Familiefilm Competitie:

  • 100% Coco New York | Ruud Schuurman | Tom de Mol Productions
  • Bears Love Me! | Eva M.C. Zanen | Topkapi Films
  • Circus Noël | Dennis Bots | Phanta Vision
  • De club van lelijke kinderen | Jonathan Elbers | Umami Media
  • De Fabeltjeskrant: De Grote Dierenbos-spelen | Freek Quartier, Jens Moeller | Rubinstein Media B.V.
  • De tand des tijds | Joost van den Bosch, Erik Verkerk | The Film Kitchen
  • Het irritante eiland | Albert Jan van Rees | Nuts & Bolts Film Company
  • Hiernamaals | Willem Bosch | Pupkin Film
  • Kapsalon Romy | Mischa Kamp | BosBros
  • Mijn bijzonder rare week met Tess | Steven Wouterlood | BIND

Selectie Beste Nederlandse Serie - Fictie:

  • De regels van Floor | Maurice Trouwborst | NL Film & TV | VPRO
  • Vos en Haas | Mascha Halberstad & Tom van Gestel | Doghouse Films. Submarine & Walking the Dog | KRO-NCRV
  • Knofje | Anneke de Graaf | BosBros, Submarine, Traumhaus Studios & Walking the Dog | KRO-NCRV
  • Zeven kleine criminelen | Rob Lücker | Pupkin Film | VPRO
  • Zara en de magische kicksen | David Eilander, Hesdy Lonwijk, Sam Yazdanpanna, Ties Schenk, Barbara Bredero & Mirjam Marks | Pristine Film | VPRO
  • Ninja Nanny | Alieke van Saarloos & Sia Hermanides | The Storytellers Film & TV | AVROTROS
  • SpangaS op Zomervakantie | Anna van Keimpema, Lara Reinink & Nick Jongerius | NL Film & TV | KRO-NCRV


Selectie Beste Nederlandse Serie - Non-Fictie:

  • Hoofdzaken | Menno Otten | Keplerfilm | VPRO
  • Nog Een Week | Kim Faber, Jotte den Dulk, Anna Peeters, Winand Derks van de Ven, Marinka de Jongh, Stephane Kaas & Nelleke Koop | Moondocs | VPRO
  • DierenDetectives | Thijs Brandsma | Ketnet, NDR & NTR
  • De Buitendienst | Marije Meijer & Renko Douze | NTR
  • Welkom in de 80-jarige oorlog | Niek Barendsen | NTR
  • Het Klokhuis | Ruud Schuurman, Jeanine van Gool, Leo Onderwater, Jan Pieter Schaap, Geerke Catshoek & Charlotte Hoogakker | NTR
  • De Blauwe Hond | Ilse Vocking | CCCP | AVROTROS

Selectie Beste Internationale Korte Animatiefilm Competitie:

  • The Kite | Martin Smatana | Polen, Slowaijke, Tsjechië
  • Cloudy | Filip Diviak, Zuzana Čupová | Tsjechië
  • The Last Day of Autumn | Marjolaine Perreten | Frankrijk, België, Zwitserland
  • The Wiremen | Jessica Patterson | Ierland
  • Chess | Alexey Pochivalov| Rusland
  • Raccoon and the Light | Hanna Kim | Verenigde Staten
  • Good Heart | Evgeniya Jirkova | Rusland
  • Partridge in a Bear Tree | Adam Bailey | Verenigd Koninkrijk
  • A Tiger With No Stripes | Raul ‘Robin’ Morales Reyes | Zwitserland, Frankrijk
  • In the Woods | Salomé Bertolone Lopez, Maxime Dartois, Marjorie Grinda, Zoé Guillet, Alissa Mazouz, Rebecca Wahler | Frankrijk
  • Sam’s Dream | Nolwenn Roberts | Frankrijk
  • Elsa and the Night | Jöns Mellgren | Zweden
  • Tree High | Martina Svojikova | België
  • Hedgehog | Morgane Mattard, Kaisa Pirttinen, Vaibhav Keswani, Jeanne Laureau, Colombine Majou, Jong-ha Yoon | Frankrijk
  • this side, other side | Lida Fazli | Iran
  • Big Wolf & Little Wolf | Rémi Durin | België, Frankrijk
  • The Wheat Keeper | Haitao Bai | China
  • The Elephant's Song | Lynn Tomlinson | Verenigde Staten
  • Nest | Sonja Rohleder | Duitsland
  • Saturday's Apartment | Jeon Seungbae | Zuid-Korea
  • The Fox and the Bird | Sam Guillaume, Fred Guillaume | Zwitserland
  • Overboard! | Filip Pošivač, Barbora Valecka | Tsjechië, Slowakije
  • Dad | Atle S Blakseth, Einar Dunsæd | Noorwegen
  • Snail the Painter | Manuela Vladić-Maštruko, Manuela Vladić Maštruko | Kroatië
  • Heatwave | Fokion Xenos | Griekenland, Verenigd Koninkrijk
  • Echo | Borisa Simovic, Kosta Rakicevic | Servië


Selectie Beste Internationale Korte Live-Action Film Competitie:

  • Provence | Kato De Boeck | België
  • All In Good Time | Bonnie Dempsey | Ierland
  • The Size of Things | Carlos Felipe Montoya | Colombia
  • The Stick | Teppo Airaksinen | Finland
  • She-Pack | Fanny Ovesen | Nederland
  • Control | Mohsen Habibi | Iran
  • Slowdance | Christian Zetterberg | Zweden
  • Little Spicy | Leila Jurdi | Hongarije


Selectie Beste Korte Film Competitie - Animatie:

  • At First Sight | Sjaak Rood | Heer & Meester Film
  • Blind Date | Camiel Schouwenaar | Happy Ship
  • Cinema | Merel Hamers | Bart Maalderink Productions
  • Gaijin sashimi | Erik Vos | HKU
  • Huilbui | Sanna de Vries | HKU
  • Smogtown | Iris van Hassel | HKU

Selectie Beste Korte Film Competitie - Documentaire:

  • #pestverhaal | Eef Hilgers | Tangerine Tree
  • 180CC | René van Zundert | Tangerine Tree
  • Champ | Cassandra Offenberg | Hazazah Pictures
  • De jonge jagers | Iris Grob | Hazazah Pictures
  • De man die achter de horizon keek | Martijn Blekendaal | Cerutti Film
  • Onder mijn huid | Eva van Barneveld & Heleen D'Haens | Evangelische Omroep
  • Thibault | Kim Faber | Tangerine Tree
  • Wolkenzusje | Sara Kolster | Basalt Film

Selectie Beste Korte Film Competitie - Live-action:

  • Safe Haven | Edson Da Conceicao & Timo Ottevanger
  • Kimya | Amira Duynhouwer | Blanc Film
  • Verwijt der mensen | Rob Lücker | Hazazah Pictures
  • STER | Catherina Iosifidis | AKV St. Joost
  • En route | Marit Weerheijm | Room for Film
  • Jetksi | Sharif Abdel Mawla | Cecile Neeteson

 

;