Nieuws

Film- en televisiecompetities 2018

Met trots presenteren we de selecties van de film en televisiecompetities van Cinekid 2018.

De winnaars worden bekendgemaakt op de Cinekid Film en Televisie Awards op vrijdag 26 oktober in het Westergastheater in Amsterdam.

Beste Kinderfilm

  • Gordon & Paddy en de zaak van de gestolen nootjes, regie: Linda Hambäck, productie: LEE Film & Stockholm AB, Zweden
  • Los Bando, regie: Christian Lo, productie: Filmbin AS, Noorwegen/Zweden
  • Wangdraks regenlaarzen, regie: Lhapal Gyal, productie: Beijing Youth Film Studio, China
  • Supa Modo, regie: Likarion Wainaina, productie: One Fine Day Films, Duitsland/Kenia
  • Mirai, regie: Mamoru Hosoda, productie: Studio Chizu, Japan,
  • Ik ben William, regie: Jonas Elmer, productie: Meta Film Rights ApS, Denemarken
  • Short Cut, regie: Jakub Šmíd, productie: Czech Television, Tsjechië
  • Thuiswedstrijd, regie: Carlos Andrés Morelli, productie: La Gota de Cine, Brazilië/Argentinië/Uruguay
  • Onzichtbare Sue, regie: Markus Dietrich, productie: ostlicht filmproduktion GmbH, Duitsland/Luxemburg
  • Het oorlogsspel, regie: Goran Kapetanovic, productie: Copenhagen Bombay Sweden, Denemarken/Zweden
  • Wintervliegen, regie: Olmo Omerzu, productie: Endorfilm, Polen/Tsjechië
  • Land van glas, regie: Jeppe Vig Find & Marie Rønn, productie: Pilot Film, Denemarken
  • Kapitein Morten en de Spinnenkoningin, regie: Kaspar Jancis & Henry Nicholson, productie: Riho Unt, Nukufilm OÜ, Estland/Ierland/België/Verenigd Koninkrijk
  • Alleen in de ruimte, regie: Ted Kjellsson, productie: Nice Drama AB, Zweden
  • Rosie & Moussa, regie: Dorothée van den Berghe, productie: Caviar, België

 

Beste Nederlandse Familiefilm

  • De familie Slim, regie: Roy Poortmans, productie: Just Productions
  • Vechtmeisje, regie: Johan Timmers, productie: The Film Kitchen
  • Ceres, regie: Janet van den Brand, productie: Diplodokus/Tangerine Tree
  • Superjuffie!, regie: Martijn Smits, productie: PV Pictures BV
  • De IJslandbende, regie: Mans van den Berg, productie: NOBS Entertainment BV
  • De wilde stad, regie: Mark Verkerk, productie: EMS Films
  • Misfit, regie: Erwin van den Eshof, productie: NewBeTV
  • GIPS, regie: Janneke van Heesch, productie: PV Pictures BV

 

Beste Internationale Korte Animatie Film

  • Drakenslee, regie: Evgeniya Jirkova, productie: Soyuzmultfilm Film Studio, Rusland
  • Tussen de lijntjes, regie: Maria Koneva, productie: Aqwarius Film Ltd, Rusland
  • Verloren voorwerpen, regie: Bradley Slabe, productie: Andrew Goldsmith, Wabi Sabi Studios, Australië
  • KUAP, regie: Nils Hedinger, productie: Prêt-à-tourner, Zwitserland
  • Pinguïn, regie: Julia Ocker, productie: Studio FILM BILDER GmbH, Duitsland
  • Planeet Z, regie: Maria Björklund, productie: Pyjama Films Ltd, Finland
  • Als de zon ondergaat, regie: Roman Sokolov, productie: Petersburg Animation Studio, Rusland
  • Robot & de walvis, regie: Jonas Forsman, productie: Hobab, Zweden
  • Witte kraai, regie: Miran Miošić, productie: Zagreb film, Kroatië
  • De talentenscout, regie: Jose Alberto & Vicente Herrera, productie: 12 Pingüinos S.L, Spanje
  • Gewichtloosheid, regie: Supinfocom Rubika, Frankrijk
  • Opgekropt, regie: Supinfocom Rubika, Frankrijk
  • Wanda, regie: Denise Hauser, productie: Klipp og Lim as, Noorwegen
  • Het witteland, regie: Ira Elshansky, Soyuzmultfilm Film Studio, Rusland
  • Verbonden, regie: Robert Löbel, Duitsland
  • Twee luchtballonnen, regie: Mark Smith, productie: Four Winters, Verenigde Staten
  • Nachtwandeling, regie: Falk Schuster, productie: animated-stories, Duitsland
  • Brooklyn Breeze, regie: Alex Budovsky, productie: Figli Migli Productions, Colombia/Verenigde Staten
  • IJsneus, regie: Veronica L. Montaño & Joel Hofmann, productie: Tiny Giant GmbH, Zwitserland
  • Roekoekleuren, regie: Oana Lacroix, productie: JApictures Sàrl, Zwitserland
  • De visvangst, regie: Uzi Geffenblad, productie: Zigzag Animation AB, Zweden
  • Nieuwe buren, regie: Andrea Mannino, Sara Burgio & Giacomo Rinaldi, productie: Centro Sperimentale di Cinematografia, Scuola nazionale di cinema - corso di animazione, Italië
  • Fil en Moo, regie: Toshiko Hata, productie: World Theater Project, Japan
  • De vogel en de walvis, regie: Carol Freeman, productie: Paper Panther Productions, Ierland
  • De fantastische kleine worm, regie: Anna Gentilini, productie: AgentPoppy, Verenigd Koninkrijk/Oostenrijk
  • Druppels, regie: Karsten Kjærulf-Hoop & Sarah Joy Jungen, productie: GotFat Productions, Denemarken
  • BaDaBoo: het bootreisje, regie: Glenn D'Hondt & Karim Rhellam, productie: Creative Conspiracy, België

 

Beste Nederlandse Korte Film

Animatie

  • Polska Warrior, regie: Camiel Schouwenaar, productie: Armadillo Film
  • Meneer papier gaat uit wandelen,  regie: Steven De Beul & Ben Tesseur, productie: A Private View
  • Bloeistraat 11,  regie: Nienke Deutz, productie: Lunanime
  • Cake Day, regie: Jeroen Koelewijn, productie: HKU - Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
  • Tides, regie: Fleur Sophie de Boer, productie: HKU - Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
  • The Fish, Man and Monster, regie: Nik ter Beek, productie: HKU - Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
  • A Cup of Joe, regie: Samantha Williams, productie: Submarine
  • Cycle, regie: Sophie Olga de Jong & Sytske Kok, productie: CinéTé Filmproduktie bv

Documentaire

  • Luister, regie: Astrid Bussink, productie: Een van de jongens
  • Mijn gelukkige ingewikkelde familie, regie: Tessa Louise Pope, productie: Hazazah Pictures
  • Kendis, regie: Bibi Fadlalla, productie: Hazazah Pictures
  • Little Fire, regie: Nicky Maas, productie: Tangerine Tree
  • Lenno en de Maanvis, regie: Shamira Raphaela, productie: Tangerine Tree
  • De Kinderburgemeester, regie: Susan Koenen, productie: Hollandse Helden
  • Buitenstebinnen, regie: Els van Driel, productie: Witfilm
  • Rico & Indy, regie: Nirit Peled, productie: Hazazah Pictures

Live Action

  • A Kiss, regie: Nima Mohaghegh, productie: Black Sheep can Fly
  • Fucking Cola, regie: Sophie van de Pol, productie: IJswater Films
  • Filmpje voor mama, regie: Melanie Essink, productie: HKU - Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
  • Dubbel D, regie: Fey Lehiane, productie: HKU - Hogeschool voor de Kunsten Utrecht
  • Pril, regie: Niek Roozen, productie: LOER Filmproducties
  • Sisters, regie: Daphne Lucker, productie: Netherlands Film Academy
  • One of the Boys, regie: Ivo van Aart, productie: Dutch Mountain Film
  • Dagdromen, regie: Yim Brakel, productie: Dutch Mountain Film

 

Beste Nederlandse Serie

Fictie

  • De eindmusical, regie: Timon Moll, productie: AVROTROS
  • De regels van Floor, regie: Maurice Trouwborst, productie: NL Film & TV
  • Op weg naar Pakjesavond, regie: Anna van Keimpema, productie: NL Film & TV
  • Evi & Co, regie: Hilt Lochten, productie: IJswater Films
  • Puppy Patrol, regie: Annemarie Mooren, productie: Annemarie Mooren Productions
  • SpangaS op zomervakantie, regie: Nick Jongerius, productie: NL Film & TV
  • Mees Kees, regie: Anielle Webster, Jorkos Damen, Diede in ’t Veld, productie: PV Pictures BV
  • De Ludwigs - Het geheim van de Bloedverwanten, regie: Erwin van den Eshof, Hans Somers, productie: Blooming Media
  • Circus Noël, regie: Dennis Bots, productie: Phanta Basta!

Non-Fictie

  • Taarten van Abel, regie: Renee Lacroix, productie: Kleine Storm
  • Nog een week, regie: Anna Peeters, Marinka de Jongh, Stephane Kaas, productie: Moondocs
  • ReChill, regie: Sacha Vermeulen, productie: BlazHoffski Productions
  • Idee Puree, regie: Eva Nijsten, productie: NTR
  • De buitendienst, regie: Stefan Coppers, Steven Wouterlood & Doesjka van Hoogdalem, productie: NTR
  • Het Klokhuis, regie: Inge Tol & Jan Pieter Schaap, productie: NTR
  • De proefkeuken, regie: Willem Revis, Tom Roes & Tim van Gils, productie: BlazHoffski Productions
  • De Viral Fabriek, regie: Niels Oosthoek, productie: Ondertekend
  • De Locker, regie: Lotte van Gaalen, Doron Tempert, Claire Meulemeesters, productie: HUMAN

;